Tri tipy pre výber príslušenstva k frekvenčným meničom

zeriav

Frekvenčný menič môže byť prispôsobený presne podľa vašich očakávaní a predstáv. Prakticky neexistuje jeden univerzálny frekvenčný menič, ktorý by sa hodil pre úplne všetky aplikácie. Na dosiahnutie tej najlepšej možnej účinnosti je ideálne, ak frekvenčný menič presne prispôsobíte spôsobu a miestu použitia. Zameriame sa na to, aké príslušenstvo a akým spôsobom si k frekvenčnému meniču môžete vybrať.

Riadenie jednoduchých čerpadiel a ventilátorov, ale aj ovládanie a manažovanie zložitých priemyselných zariadení v náročných podmienkach. To všetko sú spôsoby použitia, v ktorých správne vybraný frekvenčný menič obstojí bez akýchkoľvek kompromisov. Frekvenčné meniče sú spoľahlivou súčasťou elektronicky poháňaných zariadení, ktoré sú dnes už nevyhnutnosťou pre efektívne, bezpečné a plne automatizované pohony. Moderné frekvenčné meniče sa vyznačujú aj vysokým stupňom modularity a preto sa zameriame na to, ako si správne vybrať príslušenstvo k frekvenčnému meniču.

Mohlo by vás zaujímať: Čo všetko je dôležité pri nákupe elektroprevodovky?

Doplnky k frekvenčným meničom na priemyselné použitie vyberajte podľa plánu

K frekvenčným meničom si môžete vybrať z rozmanitej ponuky príslušenstva. Kým pri frekvenčných meničoch na domáce použitie a jednoduchšie aplikácie si spravidla vystačíte so základným vyhotovením, pri priemyselných frekvenčných meničoch je už situácia odlišná. Vďaka modulárnej konštrukcii môžete frekvenčný menič prispôsobiť konkrétnym podmienkam prevádzky a vybaviť ho dodatočnými tlmivkami, kartami, odpájačmi, EMC filtrami, rezistormi či celým radom rozširujúcich modulov.

typy frekvencnych menicov
Typy frekvenčných meničov

Aby ste si správne vybrali, určte si, čo chcete doplnkami dosiahnuť – bezpečnosť prevádzky, vyššiu efektivitu alebo jednoduchšie, resp. vzdialené ovládanie?

Nepozerajte iba na cenu frekvenčného meniča

Pri výbere frekvenčného meniča a jeho doplnkov je dobré nepozerať iba na cenu. Vždy je potrebné jednotlivé frekvenčné meniče a ich doplnky vyberať s ohľadom na celkové parametre a nie iba z pohľadu ceny. Nehľadajte teda iba frekvencne menice cena, ale pozerajte sa na jednotlivé zariadenia komplexne aj s modulárnymi nadstavbami.

Prispôsobte frekvenčný menič svojim potrebám v dlhodobom horizonte

Priemyselné frekvenčné meniče patria do vyšších cenových kategórií. Ide teda spravidla o dlhodobú investíciu a preto neberte do úvahy iba vaše aktuálne potreby. Pri výbere frekvenčného meniča a doplnkov sa teda snažte odhadnúť vaše budúce potreby a požiadavky.

Výber priemyselného frekvenčného meniča nemusí byť vôbec jednoduchou záležitosťou, neváhajte sa preto obrátiť na náš tím odborníkov a my pre vás nájdeme to najlepšie riešenie.

pracovnik vybo electric

Zdroj: frekvencnemenice.sk

You Might Also Like