Vysokonapäťové elektromotory do náročných priemyselných podmienok: ako sa dajú využiť a na čo sa zamerať pri údržbe?

vysokonapatovy elektromotor

Pohon náročných priemyselných zariadení si vyžaduje nielen vysoký výkon a krútiaci moment, ale aj robustnú konštrukciu, zvýšenú odolnosť a tiež spoľahlivosť. Zistite, aké sú kľúčové vlastnosti nízkonapäťových elektromotorov. Čo nesmie chýbať pri ich konfigurácii a na čo sa zamerať pri ich pravidelnej údržbe.

Elektromotory s veľmi vysokými výkonmi v tisícoch kW a mimoriadnou silou sú často jediným spôsobom, ako zabezpečiť zložité priemyselné pohony. Vysokonapäťové elektromotory sú celkom špecifickou kategóriou. Pri výbere, údržbe a aj pri samotnej prevádzke sú nevyhnutné adekvátne znalosti a skúsenosti.

Kľúčové parametre vysokonapäťových elektromotorov

Medzi vysokonapäťovými elektromotormi nájdete vo všeobecnosti elektromotory s výkonom od približne 200 kW až do 30 000 kW, pričom nie je problémom individuálne vyrobiť aj výkonnejší elektromotor. Ako už zo samotného názvu vyplýva, motory tohto typu sú napájané vysokým napätím a v praxi sa môžete stretnúť s elektromotormi napájanými od 380 do 13 800 V. Vybrať si tiež môžete počet pólov a to spravidla v rozsahu od 2 do 12 v závislosti od toho, akú od elektromotora vyžadujete rýchlosť otáčania.

vysokonapatove elektromotory
VYSOKONAPÄŤOVÉ ELEKTRO MOTORY VYBO ELECTRIC

Niektoré aspekty údržby vysokonapäťových elektromotorov

Každý elektromotor si vyžaduje určitú údržbu, platí to aj pre vysokonapäťové elektromotory, pri ktorých je pravidelná údržba mimoriadne dôležitá. Pravidelne je potrebné odborne kontrolovať stav vinutia, izolačné nátery, opotrebovanie ložísk, osovú súmernosť a tiež vykonávať skúšky tesnení a spojov. Údržbu VN elektromotorov rozhodne neodporúčame akokoľvek zanedbať, keďže škody môžu mať v tomto prípade mimoriadne negatívne finančné dopady.

Čo je potrebné vedieť pri konfigurácii vysokonapäťového elektromotora?

vysokonapatove elektromotoryPri konfigurácii vysokonapäťových elektromotorov je potrebné zohľadniť množstvo faktorov. Čo najpodrobnejšie je potrebné poznať všetky parametre konkrétnej aplikácie, nároky na výbavu a jej vlastnosti. Pred samotným výberom elektromotora často pristupujeme k simulácii jednotlivých parametrov a prevádzkových podmienok. Každý jeden VN elektromotor je teda prispôsobený konkrétnemu spôsobu použitia. Ak hľadáte vysokonapäťový elektromotor, obráťte sa na nás a my s vami preberieme všetky aspekty.

You Might Also Like