Sladké sny s Big Agnes

big agnes nafukovacka

Sú medzi nami smrteľníkmi aj takí, ktorí tvrdia, že najlepšie sa spí vonku. Títo oudooroví maniaci spia pohodení hocikde v lese alebo na horách či pri vode od jari až do jesene. Niektorí sa nedajú odradiť ani mrazom a neprívetivým terénom! V Big Agnes je takýchto týpkov plno. A náplňou ich práce je vymýšľať, ako presvedčiť čo najviac ľudí o tom, že spanie vonku má nekonečno benefitov a rozhodne to treba skúsiť. Uvedomujú si pritom však, že aby si človek spanie vonku naozaj užil, je potrebná premakaná výbava. Tak sa do toho pustili a od roku 2001 ju vyrábajú v Steamboats v štáte Colorado.

big agnes nafukovacka
Nie je nič lepšie ako si ľahnúť po náročnom dni

Big Agnes vyrástla na úspešného globálneho lídra v outdoorovom priemysle zameranom na udržateľnosť

Big Agnes vyrába vysokokvalitné stany, podložky na spanie, spacie vaky a outdoorové oblečenie. Stále sú malou a vysoko špecializovanou spoločnosťou, ktorá svoje produkty pred uvedením na trh dôkladne testuje. Pri výrobe uprednostňujú recyklované materiály a upcyklované doplnky a ich leitmotívom je ľahkosť, trvanlivosť a pohodlnosť.

Dnes sa pozrieme na Big Agnes Insulated AXL Sleeping Pad – profi podložku na spanie, ktorú už v teréne vyskúšalo množstvo dobrodruhov. Big Agnes Insulated AXL je ľahká a pohodlná nafukovacia podložka najvhodnejšia pre turistov, ktorí si dávajú pozor na hmotnosť ruksaku a zároveň chcú na svojich výletoch kvalitný spánok.

big agnes nafukovacka
Spanie pre dvoch

Mohlo by vás zaujímať: Pánské zimní bundy nejen na horské aktivity


Big Agnes AXL je mäkká a pohodlná podložka, ktorá po zbalení nezaberie priveľa miesta a jednou z jej nesporných výhod je tichý materiál. (Poznáš to, keď spíš na nafukovačke a vlastne nespíš, lebo pri každom pohybe vydáva zvuky, ako keď o seba trieš dva balóny). Spomedzi podobných produktov vyniká najmä tým, aká je na svoju hmotnosť hrubá  a jemným, ale príjemným detailom – vyššími okrajmi, ktoré ti zabránia skotúľať sa v noci na zem. 

Vonkajší materiál je pevný nylonový ripstop leteckej kvality odolný voči prepichnutiu

Rovnaký sa používa v evakuačných šmýkačkách v lietadlách. Spodná časť je vylepšená dodatočným polykarbonátovým záterom, vďaka čomu je 10-krát odolnejšia ako nepotiahnuté materiály tohto typu. Vo vnútri je jeden z najlepších syntetických izolačných materiálov – PrimaLoft ® Silver. Úroveň izolácie podložky je označená jej R-hodnotou. Big Agnes AXL je trojsezónna podložka  s R-hodnotou 4.4, čo znamená, že by spiaceho človeka mala dostatočne ochrániť pred chladom v rozmedzí od jari do jesene. Pri nižších nočných teplotách a veľmi studenom podklade sa odporúča použiť ako prídavnú izolačnú vrstvu karimatku s uzavretou bunkovou  štruktúrou.

Užívatelia si pochvaľujú aj nafukovací vak a veľkoobjemové ventily s jednoduchým systémom na rýchle nafúknutie, vyfúknutie a vyladenie nahustenia podložky. 

Ked chceš na horskom traili spať ako boss, porozmýšľaj o produkte Big Agnes AXL Trail Boss, aha: https://wilderoben.com/sk/karimatky/1231-insulated-axl-trail-boss.html


Zdroj obrákov: wilderoben.com

You Might Also Like