Termo prádlo – tvoja druhá koža

termopradlo

Žmýkať v lete na túre každé dva kilometre ďalšie bavlnené tričko? Nehovoriac o  zimnej hardcore verzii, kedy šlapeš do vrchu, cícerky potu ti stekajú po chrbte a keď zastaneš, len silou vôle sa nepremeníš na ľadový exponát! Veru, chudáci turisti (a spol.) pred vynájdením termoprádla.

Termo prádlo aka funkčné prádlo dnes existuje v nepreberných variantách podľa počasia, náročnosti  aktivity a výkonu. Jeho prvoradou úlohou je udržiavať optimálnu telesnú teplotu tak, aby sa človek pri fyzickej námahe neprehrieval, ani nepodchladzoval. Termoprádlo zabezpečuje odvádzanie vlhkosti od pokožky a rýchlo schne.

Aké termoprádlo nájdeš vo w i l d e r o b e n?

Vo wilderoben máme rôzne druhy termoprádla od značky Patagonia. Môžeš veriť, že sa v tom vyznajú, keďže v podstate vynašli systém vrstvenia outdoorového oblečenia: termoprádlo rovno na telo, naň termoizolačná stredná vrstva a navrch vrstvu odolnú voči nepriaznivému počasiu. Tak poďme k tej základnej vrstve.

Capilene Thermal Weight je hrubšie termoprádlo do krutej zimy vyrobené z patentovaného materiálu Polartec® Power Grid ™ – polyester s 8% prídavkom elastanu. Capilene Midweight je univerzálne termoprádlo zo 100% recyklovaného polyesteru. Drží teplo, ale nebudeš sa nadmerne potiť, pretože  mriežkovaná štruktúra na vnútornej strane perfektne odvádza pot a zachováva priedušnosť.

Pre tých, čo nedajú dopustiť na merino, máme Capilene Air – zmes s polyesterom je jemná, mäkkučká a neskutočne ľahká. Termoprádlo je tenké, no perfektne hreje, bezkonkurenčne si poradí s vlhkosťou a vyschne rýchlejšie, než si uvedomíš, že sa potíš. Dokonca nemá žiadne švy!

termopradlo
Príklad vrstvenia: tá pekná modrá spodná vrstva je Capilene Air

No a na leto odporúčame Capilene Cool – ultra ľahké a rýchloschnúce tričká a tielka s ochranným faktorom na trialy, beh, cyklistiku atď. Všetky typy sú vybavené technológiou, ktorá redukuje zápach. Výhoda, nemusíš termoprádlo po každom použití prať. Keď to už budeš robiť, nezabudni – vždy bez aviváže, na nižšej teplote (40°C) a nestrkať do sušičky.

Choď na stránku wilderoben.com a vyber si také, v ktorom budeš od krku po členky v komfortnej zóne. Aj vtedy, keď z nej budeš vystupovať.


Zdroj obrázkov:
https://brandportal.patagonia.com/
https://outdoorgearlab.com/

 

You Might Also Like