Kvalitný CRM systém je kľúčom k efektívnemu budovaniu vzťahov so zákazníkmi

crm systém

Každá moderná firma, ktorá si chce so svojimi zákazníkmi budovať dlhodobé a hodnotné vzťahy, by mala zvážiť implementáciu CRM systému. Do vašich firemných procesov vnesie poriadok, pomôže vám odhaliť slabé stránky vašej biznis stratégie a vďaka aktívnemu využívaniu CRM systému povýšite vašu starostlivosť o zákazníkov na ešte lepšiu úroveň.

Čo je to CRM systém?

crm systemHneď na úvod sa určite oplatí ozrejmiť, čo CRM systém je a tiež, čo všetko si pod týmto pojmom môžeme predstaviť. CRM znamená Customer Relationship Managmenet. Ide teda o manažment vzťahov so zákazníkmi. Zjednodušene si tento systém môžeme predstaviť ako program, ktorý vám umožní manažovať starostlivosť o zákazníkov, plánovať firemné stratégie a tiež riešiť úlohy v rámci vášho tímu.

Dôležité však nie je iba vybrať si ten správny CRM systém pre vaše potreby, ale tiež ho správnym spôsobom implementovať.

Pre aké firmy je vhodné používať CRM systém?

Zjednodušene, pre všetky, ktorým záleží na maximálnej spokojnosti zákazníkov a na tom, aby v ich procesoch bol poriadok. Výber CRM systému je možné prispôsobiť veľkosti firmy, na trhu nájdete riešenia ako pre malé firmy, tak aj pre veľké nadnárodné korporácie. Zamerajme sa teraz na to, ako môže CRM system pomôcť menšej firme.

CRM systém uľahčí vašej firme rast

system crmVeľmi častým scenárom je, že kým má firma prvých niekoľko zákaziek, všetko stíha. Následne zákazky pribúdajú a pribúdajú aj zamestnanci. V tomto bode sa môže ľahko stať, že si tím vo firme nestanoví správnu stratégiu rastu, resp. prestane ju stíhať sledovať a dodržiavať. V tejto situácii pomôže implementácia CRM systému, akým je napríklad FLOWii. Vďaka nemu môžete sledovať proces pri každom jednom klientovi od prvého kontaktu až po dokončenie zákazky a uhradenie faktúry.

CRM a jeho výhody

CRM systém vám umožní viesť podrobnú databázu zákazníkov v rôznych fázach procesu, umožňuje vám členiť ich do kategórií a pracovať s nimi omnoho efektívnejšie. Vďaka CRM systému budete môcť zároveň sledovať každú jednu zákazku, pričom týmto spôsobom ľahko odhalíte akékoľvek slabé miesta vo vašich procesoch.

Napokon ešte jedna zásadná výhoda. CRM systém FLOWii, vám umožní vytvárať rôzne grafy a prehľady, vďaka ktorým budete mať dianie vo vašej firme ako na dlani.

crm system