Šnekové elektroprevodovky: aké sú základy výberu a montáže?

snekove elektroprevodovky

Šnekové elektroprevodovky sú veľmi často používaným zariadením, ktoré vám umožní meniť krútiaci moment či otáčky motora. Veľmi vhodné sú aj na kombinovanie s inými typmi prevodoviek, čím môžete dosiahnuť vysoký prevodový pomer a ovládať tak zariadenia ešte efektívnejšie. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov súvisiacich s výberom a montážou šnekovej elektroprevodovky.

Ako vám pomôžeme s výberom šnekovej elektroprevodovky?

Sme pripravení vám kvalifikovane pomôcť s výberom šnekovej elektroprevodovky. Skôr ako sa k samotnému výberu dostaneme, budeme od vás potrebovať niekoľko údajov na to, aby pre vás vedeli nájsť to najlepšie riešenie.

Čo potrebujeme vedieť?

prevedenie elektroprevodoviekV prvom rade je to zamýšľaný účel použitia elektroprevodovky, požadovaný výkon a počet otáčok na výstupe, a tiež spôsob prevádzky. Ak napríklad pôjde o trvalú prevádzku, sú snekove elektroprevodovky ideálnou voľbou. Napokon od vás budeme potrebovať aj informáciu o požadovanom tvare elektroprevodovky, teda najmä orientáciu, spôsob pripojenia, umiestnenie hriadeľa či spôsob uchytenia.

Čo urobiť po montáži šnekovej elektroprevodovky? montaz elektroprevodovky

Montáž šnekovej elektroprevodovky by v rámci priemyselnej prevádzky mal vykonávať vždy adekvátne vyškolený odborník. Základnú kontrolu po montáži však odporúčame vykonávať svojpomocne, najmä v prvých dňoch prevádzky, aby ste mali istotu, že všetko je správne nastavené a prevádzka elektroprevodovky je bezpečná.

Správna prevádzka elektroprevodovky má veľký vplyv na jej životnosť. Po montáži si všímajte, či sa prevodovka neprehrieva a nedochádza k nadmerným vibráciám. Vašej pravidelnej kontrole by nemalo uniknúť ani tesnenie a miera namazania pohyblivých dielov elektroprevodovky. Akémukoľvek úniku oleja je potrebné venovať náležitú pozornosť. Dodajme, že najlepšie pre elektroprevodovku je, ak nie je vystavená priamemu slnečnému žiareniu či iným poveternostným vplyvom.


Náš tím

Pri dodržaní týchto aj ďalších odporúčaní, ktoré môžete prebrať s našim odborným tímom, sa môžete spoľahnúť na to, že šneková elektroprevodovka vám bude spoľahlivo slúžiť dlhé roky.

snekove elektroprevodovky vybo

You Might Also Like