Hľadáte frekvenčný menič vyhovujúci náročným požiadavkám priemyselnej automatizácie?

frekvencne menice

Frekvenčný menič je už dnes nevyhnutnou súčasťou priemyselných pohonov. Umožňujú sofistikované riadenie elektromotora a výrazne rozširujú možnosti jeho využitia. V mnohých prípadoch tak otázka neznie, či si vôbec vybrať frekvenčný menič, ale skôr, ako si vybrať ten správny. Zamerajme sa teda na prínosy frekvenčných meničov a niektoré ich dôležité parametre.

Zrejme vás neprekvapí, že najpoužívanejšími elektromotormi sú práve tie asynchrónne, ktoré z priemyslu zásadným spôsobom vytláčajú motory jednosmerné. Asynchrónny elektromotor je v spolupráci s frekvenčným meničom veľmi efektívnym zariadením, ktoré zodpovedá aj tým najnáročnejším požiadavkám. Na zabezpečenie spoľahlivého a vysoko-efektívneho pohonu je potrebné vybrať si ten správny frekvencny menic. Predstavíme vám široké portfólio moderných frekvenčných meničov VYBO Electric.

Frekvenčné meniče VYBO Electric ponúkajú množstvo funkcií

frekvencny menic
Frekvenčný menič 0,75kW

Frekvenčné meniče od VYBO Electric sú zariadenia, ktoré sú výsledkom dlhoročného dôkladného vývoja. Ponuka funkcií tak neodráža iba súčasné potreby, ale aj potreby očakávané v budúcnosti. Frekvenčný menič je tiež dôležitým prvkom pri priemyselnej automatizácii a preto sú na ňu vybrané modely už pripravené – už v základnom vyhotovení napríklad obsahujú až 8 digitálnych vstupov, umožňujú prednastavenie rôznych režimov a tiež nemajú problém s ovládaním na diaľku.

To je, ale iba malý výpočet toho, čo všetko frekvenčné meniče VYBO Electric dokážu. Za zmienku stojí aj fakt, že popri svojej technologickej vyspelosti si tieto frekvencne menice stále zachovali jednoduché a prehľadné ovládanie.

Hľadáte frekvenčný menič pre náročnú priemyselnú prevádzku?

frekvencne menice
Frekvenčný menič 3,0kW

V portfóliu frekvenčných meničov VYBO Electric nájdete popri kompaktných meničoch za veľmi priaznivé ceny, aj riešenia pre náročné priemyselné aplikácie, kde sa vyžaduje vysoká odolnosť voči záťaži.

Ak hľadáte frekvenčný menič pre náročné aplikácie, riešením bude vektorový frekvenčný menič, ktorý je perfektne optimalizovaný na riadenie zložitých procesov. Ideálnym príkladom je frekvenčný menič V810 s bohatou ponukou funkcií a schopnosťou pracovať na výstupnej frekvencii až 3 200 Hz.

 

Záverom dodajme, že vektorový frekvenčný menič si svoje uplatnenie nájde pri pohonoch výtlačných lisov, miešadiel, či rôznych dopravníkoch.

You Might Also Like